Piotr Selim i Dariusz Drzazga - podsumowanie

W piątkowy wieczór, 15 listopada 2013 r. odbył się kolejny koncert z cyklu "Piosenka artystyczna w Samotni". Tym razem Piotr Selim i Dariusz Drzazga zaprezentowali puławskiej publiczności wielce oryginalny projekt muzyczny zatytułowany "Nuta w makijażu". Oryginalność polegała na połączeniu dwóch światów muzycznych - piosenki literackiej, artystycznej wykonywanej przez Piotra Selima oraz klasycznej muzyki wykonywanej solistycznie i wirtuozersko przez skrzypka Dariusza Drzazgę.

Na to wydarzenie artystyczne, czy to z powodu jego oryginalności czy może z powodu znanego i lubianego w Puławach Piotra Selima, do Samotni przybył komplet publiczności. Oczywiście wszyscy się zmieścili, a miejsca na schodach umożliwiały i dobry ogląd artystów jak i znakomitą słyszalność.

Koncert stał na bardzo wysokim poziomie muzycznym. Zarówno solistyczne wykonania utworów skrzypcowej muzyki klasycznej przez Dariusza Drzazgę przy akompaniamencie pianistycznym Piotra Selima, jak i wykonania, w większości znanych już piosenek tego ostatniego z towarzystwem muzycznym skrzypiec, dały publiczności wiele estetycznych wrażeń. Utwory klasyczne jak i piosenki zyskały nową oprawę artystyczną, jedne drugimi uwypuklone i podkreślone, a jednocześnie zachowujące swoją autonomię i odrębne piękno. Całość świetnie budująca podniosły i lekki nastrój przeżycia artystycznego. Rzeczywiście udało się i tak piękne nuty uwypuklić oszałamiającym makijażem! W efekcie trzy bisy! Brawo Piotr Selim! Vivat Dariusz Drzazga!

Tekst i fotografie: Leszek Gorgol

gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1