Mirosław Czyżykiewicz - koncert w Samotni

W imieniu Towarzystwa Przyjaciół Puław serdecznie Państwa zapraszam na koncert z cyklu "Piosenka artystyczna w Samotni". Tym razem przyjedzie do nas (już nie po raz pierwszy) poeta, pieśniarz, artysta malarz - Mirosław Czyżykiewicz, który wystąpi solo, głównie przy akompaniamencie swojej gitary.

Czytaj więcej...

Piotr Selim i Dariusz Drzazga - podsumowanie

b_180_160_16777215_00_images_events_20131115_selim_podsumowanie_20131115_11.jpg

W piątkowy wieczór, 15 listopada 2013 r. odbył się kolejny koncert z cyklu "Piosenka artystyczna w Samotni". Tym razem Piotr Selim i Dariusz Drzazga zaprezentowali puławskiej publiczności wielce oryginalny projekt muzyczny zatytułowany "Nuta w makijażu". Oryginalność polegała na połączeniu dwóch światów muzycznych - piosenki literackiej, artystycznej wykonywanej przez Piotra Selima oraz klasycznej muzyki wykonywanej solistycznie i wirtuozersko przez skrzypka Dariusza Drzazgę.

Czytaj więcej...

Wspomnienie sentymentalne w Samotni - podsumowanie

b_180_160_16777215_00_images_events_20130510_cudzich_cudzich4.jpg

W piątek 10 maja 2013 r. w willi "Samotnia" odbył się niezwykły koncert szlagierów przedwojennej piosenki i kabaretu w wykonaniu Lidii Chrzanowskiej-Cudzich i Roberta Cudzicha. Koncert zatytułowany "Wspomnienie sentymentalne" przeniósł zgromadzoną publiczność w atmosferę dawnych, przedwojennych Puław, ukazując – na towarzyszących piosenkom i fragmentom poetyckiej prozy zdjęciach, ludzi i miejsca, których już nie ma. Pełne liryzmu i niepowtarzalnego ciepła fragmenty wspomnień Lidii Chrzanowskiej-Cudzich, odczytane ze szczerym wzruszeniem przez autorkę i oprawione muzycznie przez wirtuoza gitary Roberta Cudzicha, sprawiły, że atmosfera tego niezwykłego wieczoru na długo zapadła wszystkim w serca i pamięć.

Czytaj więcej...

Koncerty piosenki artystycznej zawieszone...

logo100.png

Z przykrością informujemy, że w bieżącym roku władze Miasta Puławy nie zdecydowały się dofinansować naszego cyklu koncertów "Piosenka artystyczna w Samotni". W takiej sytuacji Towarzystwo Przyjaciół Puław zmuszone było zawiesić organizację koncertów z uwagi na brak środków finansowych niezbędnych na pokrycie kosztów ich organizacji.

Jednocześnie zapraszamy na inne imprezy muzyczne i kulturalne organizowane przez TPP, jak na przykład cykl koncertów muzyki dawnej "Muzyka na deser", organizowanych przez panią Ewę Rauner.